Oplotenie

Skôr, ako si kúpite oplotenie, zamyslite sa nad jeho funkciou, cenou, časom potrebným na jeho údržbu a estetickými možnosťami, ktoré vám ponúka.

Základné materiály oplotenia

Kvalitné oplotenie by malo spĺňať ochrannú aj estetickú funkciu. Pri jeho výbere máte viacero možností. Zoradili sme ich pre vás od najdrahšej k najlacnejšej.

  • Plot z pletiva – je veľmi odolný poveternostným podmienkam a nevyžaduje veľkú starostlivosť. Prepúšťa veľa svetla, ale nedopraje vám v podstate žiadne súkromie. Je možné zohnať ho v rôznych farebných prevedeniach, ale najčastejšie sa používa v odtieňoch sivej farby.
  • Drevený plot – počasie na ňom necháva stopy, preto drevené oplotenie musíme udržiavať nátermi laku, farby alebo moridla. Má prírodný vzhľad a preto pôsobí veľmi príjemne a tradične.
  • Kovový plot – ponúka veľa možností vo farebnosti ako aj v tvaroch a v zdobení. Môže byť minimalisticky moderný, alebo zdobený v aristokratickom štýle. Je veľmi pevný a nevyžaduje časté opravy, ako napríklad drevený plot. Vstupná investícia sa vráti v počte rokov používania.
  • Kompozitný plot – je najdrahší, ale vydrží dlhý čas. Ide o plot, kde je drevo zaliate plastovou vrstvou, vďaka čomu ho nemusí majiteľ často opravovať alebo natierať. Získate teda estetiku dreva bez práce navyše.

Funkcie oplotenia

Pred kúpou oplotenia sa zamyslite najmä nad tým, aké budú rozmery plota. Pokiaľ je váš pozemok rozsiahly, bude jednoduchšia montáž pletivového plota ako budovanie dreveného oplotenia. Uvažujte aj nad lokalitou a nad tým, čo bude v danom mieste robiť. Ak si chcete dať do kúta záhrady bazén, nebudete tam voliť pletivový plot, pretože vám nedopraje súkromie. Pokiaľ pestujete zeleninu alebo máte malé stromčeky a hrozí návšteva lesnej zvery, investujte radšej do kovového oplotenia a brány, pretože pletivo by mohli prehrýzť. A ak vám záleží iba na estetike a radi sa venujete prácam okolo domu, to pravé orechové bude pre vás drevený plot.

Brány a oplotenie Prešov

Naša firma Timeo, s.r.o. sa zaoberá stavebnou činnosťou v mestách ako Prešov, Košice či Poprad. Naše portfólio služieb sme rozšírili aj o kvalitné kovové brány a oplotenie od popredného európskeho výrobcu Wisniowski. Na jeho stránkach TU si môžete vybrať z rôznych typov záhradných brán a oplotení a zároveň si môžete pozrieť aj katalógy TU. Ak hľadáte záhradné brány a oplotenie Prešov a okolie neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme s výberom vhodného oplotenia za výhodnú cenu, zabezpečíme zameranie, dodanie a montáž.

brány oplotenie prešov