Garážové brány

Nová garážová brána môže zvýšiť hodnotu domu a ochráni automobil pred vplyvmi počasia a pred krádežou. Vyberte si takú, ktorá vám bude robiť radosť dlhé roky.

Typy garážových brán

Pri kúpe garážovej brány je najdôležitejšie prihliadať na priestor, ktorý máme na jej vyklopenie, vysunutie, otvorenie alebo zrolovanie. Podľa toho si  vyberieme jeden z nasledujúcich typov garážových brán:

  • Rolovacie garážové brány – je zložená z relatívne úzkych segmentov, ktoré sú hriadeľom navíjané do skrinky nad bránou. Preto je vhodná pre ľudí, ktorí majú v garáži málo priestoru.
  • Segmentové garážové brány – funguje podobne ako rolovacia, ale jednotlivé segmenty sú zvyčajne väčšie a vyžadujú priestor na strope garáže. Ide o moderné riešenie pre náročných zákazníkov, ktoré si môžu vybrať v rôznych farebných prevedeniach a dekoroch.
  • Krídlová garážová brána – zvyčajne najlacnejšia, tradičná verzia. Otvára sa podobne ako vchodové dvere a plní svoju funkciu. Najčastejšie je vyrobená z kombinácie kovu a dreva, preto vyžaduje občasné ošetrovanie. Vplyv počasia totiž narúša štruktúru dreva.
  • Výklopné garážové brány – sú akýmsi kompromisom medzi rolovacími a krídlovými bránami. Pri manipulácii s nimi je potrebný väčší priestor, ako keď sa brána iba zroluje. Na druhej strane je ich mechanika jednoduchšia, ako v prípade krídlovej brány, čo je zárukou spokojnosti zákazníkov.

Kúpa garážovej brány – na čo si dať pozor?

Primárnou úlohou uzavretej garáže je udržať automobil vo vhodnej teplote a ochrániť ho pred vplyvmi počasia. Garážová brána musí dobre izolovať, teda udržiavať v garáži v lete nižšiu a v zime vyššiu teplotu v porovnaní s exteriérom. Podľa polohy vášho domu môžu vyžadovať aj zateplenie. Pri kúpe si všímajte aj bezpečnostné prvky a pohodlnosť zatvárania – máte možnosť otvárať ju mechanicky, alebo zvoliť garážovú bránu na diaľkové ovládanie. Estetika je pre mnohých z nás tým najdôležitejším kritériom kúpy produktu, v prípade garážových brán by však mala byť posledným bodom, na ktorý sa zameriame.

Garážové brány Prešov

Naša dôveryhodná firma Timeo, s.r.o. sa zaoberá, ako mnohí viete, stavebnou činnosťou. Naše portfólio služieb sme rozšírili aj o kvalitné garážové brány od popredného európskeho výrobcu Wisniowski. Na jeho stránkach TU si môžete vybrať z rôznych typov brán a zároveň si môžete pozrieť aj katalógy TU. Ak teda hľadáte garážové brány Prešov a okolie neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme s výberom vhodnej brány za výhodnú cenu, zabezpečíme zameranie, dodanie a montáž.

Garážové brány Prešov